Podpořte násPřidejte se k námDaří se nám

Pracovníci denního stacionáře

Tým denního stacionáře.

Radka Galanová

Mgr. Radka Galanová vedoucí DS, sociální pracovník

Jsem z ročníku prvních absolventů oboru Sociální práce na Univerzitě Komenského v Bratislavě. Můj dosavadní profesní život je spojen s lidmi, kteří z různých důvodů potřebují podporu, aby se opět mohli pevně postavit na nohy. Ani po šesti letech u mě nevyprchalo nadšení z toho, že jsem součástí výjimečného projektu Fénix, který propojuje sociální a zdravotní služby a člověk je zde na prvním místě. Můj milovaný, vzdělaný a obdivuhodný tatínek se léčil s Alzheimerovou nemocí 10 let. I proto se dokážu vcítit a pochopit, čím si příbuzní prochází a jak vyčerpávající je péče o člověka s touto chorobou.

V životě i práci mi pomáhá smysl pro humor, nadhled, ráda se směji. Jsem intuitivní, zvídavá, nadšená při objevování nových věcí a možností. Miluji hudbu, tanec a omalovánky pro dospělé. Miluji levanduli, ve všech formách a skupenstvích. Miluji svou rodinu, i díky ní jsem tím, kým jsem. Svou báječnou rodinu vnímám jako velký dar.

galanova@fenix-centrum.cz

 

Hana Olivová

Hana Olivová, pracovnice v sociálních službách

Po celou dobu svého života jsem se setkávala s lidmi s duševním onemocněním, a také vím, že není dobré, aby člověk s tímto onemocněním zůstával sám. Potřebuje nejen oporu a porozumění, ale také pomoc, aby mohl co nejlépe prožívat svůj život.

Ke každému člověku přistupuji jako k jedinečné bytosti. Snažím se pracovat s klienty tak, aby každý den v našem stacionáři byl pro ně něčím výjimečným a obohacujícím. Vytváříme si zde přátelské prostředí, ve kterém se vzájemně podělíme o naše zážitky, zkušenosti a dovednosti. Vidět spokojené a rozzářené tváře našich klientů je to, co mě na mé práci naplňuje a nejvíce těší.

Ve svém volném čase ráda pracuji na zahrádce a pobývám v přírodě, která mi dodává potřebnou energii. Nejraději pak trávím volný čas se svou rodinou a lidmi, které mám ráda.

stacionar@fenix-centrum.cz

 

Mgr. Věra Berková, DiS. sociální pracovnice

Vystudovala jsem charitativní a sociální práci na Univerzitě Palackého v Olomouci a 23 let jsem pracovala v pobytových sociálních službách pro seniory. Nyní předávám získané zkušenosti jako lektorka vzdělávacích kurzů pracovníkům v sociální oblasti a jsem velmi potěšena, že jsem se stala vedle této práce součástí týmů pracovníků denního stacionáře Fénixu Kyjov. Snažím se už dlouhé roky o lepší pochopení složitého světa člověka s demencí. On i přes svoji nemoc stále žije v našem světě, to jen my se mu občas vzdalujeme. Jak se těmto lidem přiblížit, mě hodně naučil roční certifikovaný výcvik v metodě Validace podle Naomi Feil, který jsem absolvovala před 3 lety v Bratislavě. Jsem ráda, že mě získané dovednosti posunuly blíže k těmto nemocným lidem.

Jsem hrdá na svůj „moravský“ původ a od malička mne moji milovaní rodiče vedli k lásce k místnímu folklóru a naučili mě ctít slovácké zvyky a tradice. Naše početná širší rodina má silnou vinařskou a sadařskou tradici. V životě se snažím radovat z maličkostí každodenních dnů a velkým zdrojem radosti jsou pro mne moje dvě dospělé děti.

berkova@fenix-centrum.cz

 

Hana Roštínská, pracovnice v sociálních službách

Pracovnicí v sociálních službách jsem se stala díky své tchýni. Nejprve mě po mateřské dovolené k této práci přemlouvala. Tvrdila, že se na práci se starými a nemocnými lidmi velmi hodím. Později, když nastala doba, kdy jsem se o tchýni po operaci kyčle starala, jsem si uvědomila, že měla pravdu. Tato práce mě velmi baví a naplňuje. Ráda pečuji o nemocné. Vím, že pomáhám lidem, kteří mou pomoc potřebují, aby si zachovali kousek své důstojnosti.  Měli bychom se nad tím zamyslet všichni. Sami totiž nevíme, jak dopadneme my a jakou péči budeme potřebovat na stáří.

Na koníčky mě moc času nezbývá, protože se ho snažím věnovat rodině. Ale když se najde ráda vařím a peču zákusky, miluju procházky v přírodě a zvířátka. Doma jich máme víc než dost.

Údaje a fakturace

Sociálně-psychiatrické centrum - Fénix, o.p.s. / 696 63, Žeraviny 21

IČ: 29369266 / DIČ: CZ29369266

Číslo účtu: 107-3045130267/0100

© Sociálně-psychiatrické centrum - Fénix, o.p.s.