Podpořte násPřidejte se k námDaří se nám

Povedlo se

Fénix pomáhá nemocným i pečujícím

Kyjov – V sobotu 12. srpna se konal Den otevřených dveří v Sociálně-psychiatrickém centru Fénix. 

Návštěvníci měli možnost se seznámit se zaměstnanci a popovídat si o náplni jejich práce, prohlédnout si prostory centra  a zakoupením výrobků uživatelů podpořit tuto obecně prospěšnou společnost. Součástí programu byla výstava obrazů Andrey Kutálkové a vyšívaných obrazů Lucie Tvarůžkové s názvem Nikdy neztrácej naději.

 

Andrea Kutálková začala intenzivněji malovat v době své nemoci. Na plátně vyjadřuje to, co prožívá a vnímá, a o tom jsou také její básně.      

 

Janek Sedlář, sociální pracovník centra Fénix, představil svou fotoknihu Průvodce krajinou vnitřní a vnější s texty na téma  sebepoznání a osobního růstu.

 

Fotokniha snímků z Chřibů a Karpat, které Janek Sedlář  nafotil na svých cestách přírodou. Pobyt v přírodě má podle autora pozitivní dopad na psychiku člověka.
 
           
     
     

Uskutečnil se tradiční dětský bazárek a k vidění bylo několik krásných historických automobilů ze Slováckého Veteran Car Clubu Uherské Hradiště, který akci podpořil. 

 

Dětský bazárek se koná u příležitosti Dne otevřených dveří již tradičně. Ceny oblečení se pohybují od dvaceti do třiceti korun.

 

Sociálně-psychiatrickém centru Fénix bylo založeno v roce 2012. I když má sídlo v Kyjově, jeho služby jsou určeny pro uživatele z celého  regionu: Kyjovska, Veselska i Hodonínska. V letošním roce zde byla otevřena nová služba – sociální rehabilitace, která cílí na lidi s duševním onemocněním, kteří dovršili osmnácti let. Služba má pomoci těm, kteří po návratu z léčebny potřebují podporu a doprovázení, aby znovu našli svoje místo ve společnosti. 

 

Vedoucí denního stacionáře Mgr. Radka Galanová

Již zavedenou službou je denní stacionář. Do cílové skupiny patří zejména lidé trpící Alzheimerovou chorobou nebo jiným typem demence. Přichází sem na několik hodin denně, aby procvičili a posílili svoje paměťové a kognitivní schopnosti a předešli osamělosti.  „Dvakrát do měsíce se v budově centra Fénix schází svépomocná skupina pečujících. Zde rodinní pečující získají  informace a bezpečný prostor ke sdílení nelehkých zkušeností, které s sebou přináší život s člověkem postiženým demencí,“ doplnila vedoucí denního stacionáře Radka Galanová.

Více informací na http://www.fenix-centrum.cz  a na Facebooku.

 

Nejstarší člen Slováckého Veterán Car Clubu Uherské Hradiště pětaosmdesátiletý František Kolečkář (vpravo) se svým přítelem v prostorách denního stacionáře. Kolečkář přijel  historickým Mercedesem, který si přivezl z americké Kalifornie, kde žil pětadvacet let.  
S touto krásnou Fordkou přijel  ředitel centra Fénix MUDr.  Jaroslav Kliment. Sběratelství veteránů se věnuje už od mládí.  Za svého pobytu ve Švýcarsku míval kolem dvaceti historických automobilů, včetně motorek.

 

Akci Den otevřených dveří přijeli podpořit členové a sympatizanti Slováckého Veterán Car Clubu z Uherského Hradiště.     
Před budovou Fénixu zaparkovali i hasiči - veteráni z Nenkovic. Technika je stále plně funkční.

 

(Fotoreportáž vyšla v Novém Slovácku.)

Projekty

Nadace ČEZ pomáhá regionům – pomohla i klientům Fénixu  

Z tisku

Kyjovské noviny - březen 2015

Kyjovské noviny - únor 2015

Kyjovské noviny - leden 2015

Kyjovské noviny - listopad 2013

Kyjovské noviny - prosinec 2013

Kyjovské noviny - leden 2014

Kyjovské noviny - únor 2014

Kyjovské noviny - březen 2014

Kyjovské noviny - duben 2014

Kyjovské noviny - květěn 2014

Kyjovské noviny - červenec, srpen 2014

Videoreportáže

 

 

 

 

 

 

 

 

Údaje a fakturace

Sociálně-psychiatrické centrum - Fénix, o.p.s. / 696 63, Žeraviny 21

IČ: 29369266 / DIČ: CZ29369266

Číslo účtu: 107-3045130267/0100

© Sociálně-psychiatrické centrum - Fénix, o.p.s.